Przegląd w weekend? TAK! Mamy weekendowe pogotowie serwisowe - SPRAWDŹ

Ile kosztuje inwestycja montażu instalacji grzewczej z piecem gazowym?

Opublikowano: 27 stycznia, 2022
Jaki jest całkowity koszt inwestycji w instalację grzewczą z kotłem gazowym?

Budowa domu czy jakiegokolwiek innego budynku zawsze jest sporą inwestycją. Do całkowitego kosztorysu zaliczamy nie tylko koszty robocizny, ale też – o ile nie przede wszystkim – kwotę zakupu poszczególnych materiałów. Podczas ich wyboru i zakupu warto jednak pamiętać, że w takim przypadku nie ma sensu oszczędzać, ponieważ często tańsze produkty są znacznie niższej jakości, które po niedługim czasie ulegną zniszczeniu. Przygotowaliśmy dziś artykuł, który podpowie, jakie mogą być szanowane całkowite koszta inwestycji w montaż instalację grzewczą z piecem gazowym. Jeśli jesteś ciekaw, ile może to wynieść, zapraszamy do lektury!

Instalacja grzewcza z kotłem gazowym – jakie są jej zalety?

Każdy, kto budował kiedyś dom, wie, jak ważny, a zarazem trudny jest wybór odpowiedniego ogrzewania. Znanych jest wiele rodzajów urządzeń grzewczych, które zasilanie są innymi paliwami. Z roku na rok coraz popularniejsze staje się jednak wykorzystywanie pieca gazowego do ogrzewania, a to przez jego liczne zalety. Zaliczamy do nich m.in.:

 • energooszczędność urządzenia grzewczego;
 • łatwość obsługi panelu sterującego w piecu gazowym;
 • ciche funkcjonowanie;
 • możliwość zamontowania termostatu, który pomoże w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniach;
 • ekologiczne działanie kotła gazowego;
 • wytrzymałość i sprawność przez długie lata funkcjonowania.

Jak widać, instalacja grzewcza z piecem gazowym ma wiele zalet. Wpływają one bezpośrednio na wygodę naszego codziennego funkcjonowania – życie w takim budynku jest znacznie przyjemniejsze i sprawniejsze, m.in. dlatego, że nie ma konieczności częstego dokładania opału, jakim jest np. węgiel.

Zastanawiasz się, jaki będzie całkowity koszt montażu instalacji grzewczej z piecem gazowym w Twoim domu?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły oferty!

Zadzwoń lub Napisz

Na jakim etapie budowy budynku należy zamontować instalację grzewczą w piecem gazowym?

Montaż instalacji grzewczej z piecem gazowym zazwyczaj odbywa się na jednym z początkowych etapów budowy danego budynku. Dzieje się to oczywiście dopiero w momencie, gdy wszystkie ściany już stoją, a dom okryty jest dachem. Zanim jednak przejdziemy do dalszych prac remontowo-wykończeniowych, warto, aby instalacja już się znajdowała. 

Co ważne, montaż pieca gazowego możliwy jest nie tylko podczas budowy domu od podstaw. Równie dobrze można zdecydować się na wymianę urządzenia grzewczego, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Czasami może okazać się, że będą potrzebne drobne modyfikacje i modernizacje w pomieszczeniu, w którym kocioł ma się znaleźć, jednak nie stanowi to większego problemu ? z pomocą odpowiedniej, doświadczonej firmy wszystko uda się zrobić szybko i skutecznie.

Zdaniem eksperta

Wycena instalacji grzewczej z kotłem gazowym może w pierwszej chwili zaskoczyć, jednak warto pamiętać o tym, że jest to inwestycja na długie lata. Kocioł gazowy jest urządzeniem, które jest energooszczędne, dzięki czemu nie generuje ono wysokich kosztów za ogrzewanie. To z kolei przekłada się na mniejsze rachunki, które w ogólnym, długoterminowym rozrachunku dają niemałe oszczędności – mówi Karol Dudek, właściciel Proserwis

Jaki jest całkowity koszt montażu instalacji grzewczej z piecem gazowym?

Całkowity, jednoznaczny koszt montażu instalacji grzewczej z piecem gazowym jest trudny do oszacowania – głównie z tego względu, że składa się na niego wiele zmiennych. Podczas wyliczania kosztorysu należy uwzględnić m.in. następujące kwestie:

 • koszt zakupu pieca gazowego;
 • koszt zakupu wszelkich przewodów, umożliwiających pracę urządzenia;
 • koszt zakupu dodatkowego wyposażenia, do którego zaliczamy m.in.: zawory bezpieczeństwa, zawory odcinające, naczynia wzbiorcze itp.;
 • koszt robocizny. 

Sam zakup kotła gazowego jest z pewnością największym wydatkiem. Jego cena może wahać się od 5000 zł do nawet 20000 zł wzwyż. Rozbieżność jest ogromna, a jest to spowodowane głównie faktem, że dostępnych jest wiele rodzajów pieców gazowych. Wyróżniamy powiem kotły jedno- i dwufunkcyjne, piece kondensacyjne, tradycyjne itp. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi funkcjami i ewentualną obecnością dodatkowych elementów, usprawniających w pewnym stopniu jego pracę.  

Rozważając opcję montażu pieca gazowego warto zastanowić się również, czy pomieszczenie, w którym ma się znaleźć, nie wymaga remontu. Czasami bowiem okazuje się, że kotłownia gazowa wymaga gruntownej przebudowy. Wówczas do całkowitego kosztu inwestycji dochodzą również koszta modernizacji danego pomieszczenia. 

Całkowity, szacowany koszt inwestycji w montaż instalacji grzewczej z piecem gazowym często zamknie się więc w granicy 10000 zł. Kiedy jednak decydujemy się na lepszy, nowocześniejszy sprzęt, z wieloma innowacyjnymi funkcjami, a do tego zdecydujemy się na niedużą modernizację kotłowni gazowej, może nas to wynieść nawet 25000-30000 zł. Wszystko zależy jednak od naszych potrzeb, a także możliwość finansowych.

Szukasz firmy, która zajmuje się montażem pieca gazowego w instalacji grzewczej domów?

Zadzwoń lub napisz do nas. Oferujemy kompleksowe usługi!

Zadzwoń lub Napisz

Przeczytaj na naszym blogu również:

 •  
Autor wpisu - Jan Kowalski, ekspert od systemów ogrzewania

Autor wpisu

Karol Dudek, właściciel firmy Proserwis – serwis ogrzewania. Pasjonat zrównoważonych rozwiązań dla domu i biznesu.

Oceń artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 4,9 / 5. Liczba głosów 15

Brak głosów. Oceń wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NOWYKOCIOL.PL

Jesteśmy dostępni pod telefonem

Zadzwoń: 720 504 504